NÖRAL TERAPİ

Nöralterapi vejetatif diğer bir adıyla otonom sinir sistemine etki ederek vücudun iç dengesine kavuşmasını sağlayan lokal (bölgesel) bir enjeksiyon yöntemidir. Aynı zamanda vücudun tamir sistemlerini de harekete geçirerek bedenin kendi kendisini tedavi etmesine izin verir. Bu nedenle de etkileri kalıcıdır.

Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde biriken hasarlar yer almaktadır. Bu duruma yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar, ameliyatlar, kazalar, fiziksel ve psikolojik travmalar neden olmaktadır.

Vejetatif Sinir Sistemi = Otonom sinir sistemi: Vücudun tüm otonomik (istemsiz) işlevlerini düzenleyen sistemin bir parçasıdır. Kalbin çalışması, kan basıncının kontrol edilmesi, hormonların düzenlenmesi, sindirim sisteminin çalışması, bağırsak hareketleri, idrar çıkartılması, cinsel işlevler, adet görme, terleme ve vücut sıcaklığının ayarlanması gibi temel işlevler hep bu sistem aracılığıyla yapılmaktadır.

Bu sistemde bir düzensizlik olması, kalp çarpıntısı, tansiyon sorunları, sindirim problemleri, kabızlık ve ishal, hormon düzensizlikleri (buna bağlı üreme problemleri), adet düzensizlikleri, aşırı terleme veya aşırı sıcak hissetme veya çok üşüme gibi rahatsızlıkları oluşturmaktadır. Bu da bize hastalıkların otonom sinir sistemi üzerinden semptom verdiğinin ispatıdır.

Uygulama sırasında yapılan enjeksiyonlar direk sinirler içine değil, sinirlerin en yoğun bulunduğu cilt altı bölgelerine yapılmaktadır. Bu nedenle yan etkisi yok denecek kadar azdır.

Cilt altındaki bu sinirler bir bilgi ağı (network) gibi tüm bedeni kapladığı için uyarının iletiminde bir sorun yaşanmamaktadır. Böylece vücudun iç dengesi sağlanmakta, hücreler üzerindeki olumsuz etki kaldırılmakta ve hücrelerin normal çalışması sağlanmaktadır. Bu noktada ağrı refleks arkını kıran, vücudunuzu toksinlerden temizleyen, tamamlayıcı tıp yöntemlerine ihtiyacınız var demektir. Bunların en önemlisi de nöralterapidir.

Lokal anesteziklerin kullanılmasındaki amaçlar: 1- Bölgesel damarlardaki kan akımını arttırarak o bölgenin gerektiği gibi kanlanmasını sağlamaktır. Bu sayede hücreler kendilerini yenilemeye, içlerinde birikmiş olan toksinleri atmaya ve ağrının giderilmesine fırsat bulurlar 2- Hücreler lokal anestezik madde etkisinde iken dinlenme durumunda oldukları için enerjilerini toplama ve hücre içi dengesizlikleri giderme olanağı da bulurlar. Bu sayede normal çalışma düzenine geri dönerler ve sinir ağındaki enerji akımına katılarak vücudun dengelenmesini sağlarlar. Bu sayede hastalıklar ve ağrı durumu sona erer.

Nöralterapi hastalığın kaynağına yönelik bir düzelme sağladığı için alışılmış tedavilerle karşılaştırıldığında çok etkindir.

Nöral terapi lokal etkisinin yanı sıra bugün kibernetik etkileşim ile birlikte tüm sinirsel, hormonal, hücresel, psişik bir düzenleme sistemi ile etki yaptığı kanıtlanmış durumdadır.

Özellikle migren başta olmak üzere tüm ağrılarda kalıcı çözüm sağlar. İyileşme yaşam boyu kalıcı olmaktadır. Tedavi haftada 2-3 seans halinde yapılır ve yaklaşık 4-6 hafta içinde bitirilir. Seanslar 25-30 dakika sürmektedir.

Doğal bir tedavi olarak kabul edilen Nöralterapi ilaç tedavisi değildir. İğnelerdeki kısa etkili lokal anestezik maddenin otonom sinir sistemi üzerinde oluşturduğu uyarıdan faydalanılır. İğne cilde yapılır yapılmaz bu uyarı sinir ağında yayılır ve eskiden kalmış sinir hasarlarının hepsi biyoelektriksel olarak düzeltilir.

Bazı hekimler tarafından vücuda yapılan iğne tedavileri ile karıştırılmamalıdır. Bu uygulamalarda genelde kortizon, ağrı kesici veya dokuyu uyuşturmaya yönelik ilaçlar vardır. Bu tedavilerin etkileri kısıtlı ve geçici olmaktadır. Nöralterapi tamamen farklı, biyofiziksel bir etki ile vücutta kalıcı düzenleme yapmaktadır.

Nöralterapide kullanılan lokal anestezik ısırgan otu ve acıbademden elde edilmektedir. Bu nedenlehamileler, emziren anneler bile tedaviye rahatlıkla alınabilir.

Uzun süren baş, boyun,bel ,sırt ve omuz  ağrıları kişilerin yaşam kalitesini etkilemekte, hayatlarını zindan etmektedir. Bu insanlar şikayetlerine çare aramak için doktor doktor dolaşmalarına rağmen, verilen ilaçlardan ve yapılan tedavilerden fayda görememektedirler.

Çünkü verilen ilaçlar ve yapılan tedaviler sadece ağrıyı ortadan kaldırmaya yöneliktir. Ağrıyı yaratan sebep bulunamadığı için tedaviside semptomatik olmaktadır.

Asıl kaynağına müdahale edilemediğinden şikayetleri daha da ağırlaşmaktadır. Ve daha sonrada şikayetleri geçmeyen hastanın sorununun psikolojik olduğu söylenip, hastalık antidepresanlar la baskılanmaya çalışılmaktadır.

Çoğu kez modern tıbbın açıklayamadığı ya da adını koyamadığı ve hastanın psikolojik durumu ile ilgili olduğu söylenen rahatsızlıkların temelinde ,hastanın zorlanan vejetatif sinir sisteminde düzensizlik vardır.

Sezeryan sonrası yaşamları değişen pek çok kadın vardır.Bu ağrıları ortadan tamamen kaldırabilecek tek tedavi Nöralterapidir.

23.02.2013
7384 Kez Okundu

Hizmetler

 • MORA TERAPİ ( BİOREZONANS TEDAVİSİ )

  MORA TERAPİ ( BİOREZONANS TEDAVİSİ )

  BİO REZONANS yöntemi ile bir seansta sigarayı bırakmak mümkün. Sağlığınız için zararlı alışkanlıklarınızdan kurtulun.
 • PRP TEDAVİ

  PRP TEDAVİ

  PRP tekniği ile zayıflayan ya da ölmeye yüz tutan saç kökleri canlanıp, eski sağlığına kavuşuyor.
 • KOLON HİDROTERAPİ

  KOLON HİDROTERAPİ

  Kalın bağırsağı yıkayan sağlıklı bir arınma yöntemidir. Hem fiziksel, hem de duygusal rahatlama sağlar. Özellikle bağırsak tembelliği ve kabızlık için etkili bir çözümdür.
24.09.2017    aktif 15    bugün : 137    toplam : 459985